„Mindent túlzásba lehet vinni.” A függőség jellemzően kényszeres viselkedési mintákból áll, melyekben a cselekvés irányítása, abbahagyása sikertelen. A fogalmat több értelemben is használjuk: ragaszkodás, hozzászokás, szükséglet. Leggyakrabban az addikciót értjük alatta, ami valamilyen tárgyhoz, szerhez, cselekvéshez, vagy személyhez fűződő kóros szenvedélyt jelent.
„Szerelem, házasság, család, osztály, nemzet, csapat.” Ezek a kifejezések mind az emberi kapcsolatok valamilyen minőségét fejezik ki. Hétköznapjainkban számtalan bonyolult módon érintkezünk egymással, és akarva-akaratlanul okozunk ezzel örömet és fájdalmat egyaránt. Megtanulni jól kezelni kapcsolatainkat kulcsfontosságú az életben.
„Túl sok minden egyszerre” A stressz mára már divatszó lett a hétköznapi nyelvben. Számtalan dolgot értünk ez alatt, például idegességet, ingerlékenységet, aggodalmaskodást. Milyen hatással van ránk rövid és hosszú távon? Milyen tüneteket okozhat? Hogyan kezeljük?
„Nem normális”. A köznapi szóhasználatban ez jelentheti az átlagostól eltérő, még egészséges, de a patológiás viselkedést is. A lélek zavarai és betegségei sokféle kategória és definíció szerint írhatók le. Életünk folyamán akadhat problémánk érzelmeinkkel, motivációnkkal, cselekvéseinkkel, gondolkodásunkkal egyaránt. Előfordulhat, hogy ezek a nehézségek egy rövidebb időszakra jelentkeznek, vagy meghatározó módon befolyásolják személyiségünket hosszabb időn keresztül.
„Ki vagyok én? Milyen vagyok?” A személyiség mindig több, mint meghatározott tulajdonságok gyűjteménye. Temperamentum, karakter, identitás: egyaránt beletartoznak személyiségünkbe. Sok gondolkodó sokféleképpen próbálja csokorba szedni az emberek jellemző tulajdonságait. Ezen elméletek mentén érdemes felfedezni önmagunkat és másokat.
SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ
Diákcentrum Universitas Alapítvány - Levelezési cím: 6722 Szeged, Honvéd tér 6.; tel: 62/544-029 Adószám: 18452763-1-06
„A Szegedi Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda által a 12-29 éves fiatalok társadalmi részvételének fejlesztése az eddigi munka további fejlesztésével, új szolgáltatásokkal, módszerekkel” TÁMOP-5.2.5/B-10/2-2010-0155"
"Hallgatói és intézményi szolgáltatásfejlesztés a Szegedi Tudományegyetemen" - TÁMOP-4.1.1-08/1-2009-0015
"Munkaerő-piaci igényekre támaszkodó gyakorlatorientált képzések,szolgáltatások a Szegedi Tudományegyetem fókuszában." - TÁMOP-4.1.1.F-14/1/Konv-2015-0006
"A Szegedi Tudományegyetem oktatási és szolgáltatási teljesítményének innovatív fejlesztése a munkaerő-piaci és a nemzetközi verseny kihívásaira való felkészülés jegyében"
Projekt azonosító: EFOP-3.4.3-16-2016-00014
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.